Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Filtr

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Każda Msza Święta to wielkie wydarzenie. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie u O. Pallotynów było naszym pożegnaniem nie tylko z gościnną Skaryszewską, ale przede wszystkim z absolwentami gimnazjum. Uczniowie tradycyjnie służyli do Mszy. Cieszyliśmy się, śpiewając wspólne psalmy, ale jednocześnie smutno nam było z powodu rozstania.

33 Przegląd Działalności Artystycznej Środowisk Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Stołecznej ZHP

W poniedziałek 11 czerwca br. nastąpił ten najważniejszy dzień w roku harcerskim Nieprzetartego Szlaku – podsumowanie Przeglądu Działalności Artystycznej Środowisk Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Stołecznej ZHP. Tegoroczny 33 Przegląd przebiegał pod hasłem: „60 lat Nieprzetartego Szlaku w stuleciu Niepodległej Polski”. Finał Przeglądu odbywał się w Sali pod Kopułą gmachu obecnego Ministerstwa Przedsiębiorczości i

...

Wolontariat w trakcie Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Nasza ostatnia w tym roku szkolnym akcja Szkolnego Koła Wolontariatu miała miejsce 10 czerwca br. w trakcie triatlonu Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Wolontariusze z naszego koła już od wczesnych godzin rannych szykowali stanowiska w punkcie „odnowy”. Były stoły z wodą w butelkach i kubkach, napojami izotonicznymi, żelemi, bananami i gąbkami nasączonymi wodą.

VIII Festyn Ulicy Skaryszewskiej

W sobotę 9 czerwca zostaliśmy zaproszeni do wspólnego świętowania podczas VIII Festynu Ulicy Skaryszewskiej. Na tą okazję przygotowaliśmy ostatni krzyk mody – taniec „Belgijka”. Przebraliśmy się w stroje Piratów i Marynarzy.

Czerwcowy koncert w SCEK

W środę 6 czerwca 2018r.wyruszyliśmy na ostatni w tym roku szkolnym poranek muzyczny w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej na ul. Jezuickiej. Koncert, który wysłuchaliśmy w tym dniu nosił tytuł: ”Muzyczny wehikuł czasu”.

Muzyczne spotkanie w DPS

Poniedziałek może być wesoły! Przekonała się o tym nasza grupa, która 4 czerwca 2018 r. wyruszyła do Domu Pomocy Społecznej na ulicę Kawęczyńską. I chociaż pogoda była znakomita, wiedzieliśmy, że na muzyczne spotkanie u Brata Alberta nie trzeba zabierać słońca. Nieważne, czy jest ono na błękitnym niebie, czy ukrywa się za chmurami. Już od pierwszych chwil, od przekroczenia progu wiadomo, że jest ono tutaj, w

...

Dzień Dziecka na Dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

W tym roku Dzień Dziecka trwał wyjątkowo długo, poniedziałkowa impreza zorganizowana 4 czerwca na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego była przedłużeniem weekendowych atrakcji. Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki i Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty na wydarzenie z okazji dziecięcego święta, zaprosili naszą drużynę harcerską, oraz dzieci i młodzież z wielu innych placówek.

W Teatrze Kamienica

W dniu 30 maja nasze Kółko Teatralne „Szaławiły” reprezentowało Szkołę podczas XIII Przeglądu Małych Form Teatralnych „MAGIK”, organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych nr 85, w Teatrze Kamienica.

XI Piknik Rodzinny

30 maja 2018 r. odbył się XI Piknik Rodzinny pt. Morskie Opowieści mający na celu integrację rodzin naszych uczniów. O godzinie 10:30 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, która nadając charakteru wydarzeniu przypominała swoją scenografią dno morza.

„Muzeum na wynos” w świetlicy szkolnej

W dniu 28 maja 2018r. odbyły się bezpłatne warsztaty malarskie w ramach „Muzeum na wynos” zrealizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie dla starszej grupy świetlicowej. Specjalnie przygotowane warsztaty zaangażowały zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz asystentów.