Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Muzyczne spotkanie w DPS

Poniedziałek może być wesoły! Przekonała się o tym nasza grupa, która 4 czerwca 2018 r. wyruszyła do Domu Pomocy Społecznej na ulicę Kawęczyńską. I chociaż pogoda była znakomita, wiedzieliśmy, że na muzyczne spotkanie u Brata Alberta nie trzeba zabierać słońca. Nieważne, czy jest ono na błękitnym niebie, czy ukrywa się za chmurami. Już od pierwszych chwil, od przekroczenia progu wiadomo, że jest ono tutaj, w przygotowanej do zajęć sali, w życzliwym oczekiwaniu Mieszkanek i w uśmiechu siostry Agnes.

Czas naszego spotkania upłynął zbyt szybko. Śpiewaliśmy, naśladowaliśmy gesty, wsłuchiwaliśmy się w dźwięki, które siostra wyczarowywała ze swojej gitary. Okazało się, że jedną z przygotowanych dla nas piosenek jest ta, którą uczniowie poznali na szkolnym Pikniku. Było radośnie i serdecznie. A później zaangażowaliśmy się w układanie. Puzzle, dopasowywanie kolorów i kształtów, nakładanie, nawlekanie elementów według instrukcji – wszyscy wykazali się umiejętnościami w zakresie małej motoryki!

Na zakończenie Bartek zaprezentował fragment utworu „Sen o Warszawie”. Otrzymał duże brawa. Dla miłej publiczności zaśpiewał tak pięknie i naturalnie, jak w świetlicowej sali podczas zajęć z varsavianistycznego projektu.

Dziękujemy siostrze Agnes za możliwość wspólnego bycia w dobrym miejscu!

Marzena Gołębiowska