Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Dzień Dziecka na Dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

W tym roku Dzień Dziecka trwał wyjątkowo długo, poniedziałkowa impreza zorganizowana 4 czerwca na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego była przedłużeniem weekendowych atrakcji. Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki i Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty na wydarzenie z okazji dziecięcego święta, zaprosili naszą drużynę harcerską, oraz dzieci i młodzież z wielu innych placówek.

Od samego rana dziedziniec rządowych budynków znajdujących się przy pl. Bankowym 3/5 został oddany we władanie dzieci. Między godz. 10.00 a 14.00 młodzi Mazowszanie brali udział w rozmaitych grach, zabawach i konkursach. Mieliśmy okazję zapoznać się z zasadami działalności mazowieckich inspekcji, policji oraz straży pożarnej. W specjalnie przygotowanych, atrakcyjnej dla dzieci pokazach przedstawiciele różnych instytucji promowali wśród najmłodszych zasady bezpiecznych zachowań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pokazy sprzętów ratowniczych, samochodów, ekwipunku oraz historycznego umundurowania. W ramach programu "Mazowieckie - historia Niepodległości", przywołane zostały wspomnienia o bohaterach walczących o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Kamil Strzelecki