Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
Filtr

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony odpoczynek. W dniu 23 czerwca 2023 roku o godz. 9.00 w sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Podczas spotkania ogólnego, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom, całej kadrze pedagogicznej i pracownikom niepedagogicznym za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz naszej placówki. Pierwszy raz w historii szkoły zostało

...

Realizacja szkolnego projektu „Ambasada USA w Polsce”

oraz wycieczka do Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego

 

W ostatnich tygodniach roku szkolnego uczniowie klas 4C, 4D i 5A na lekcjach języka angielskiego zrealizowali projekt „Ambasada USA w Polsce”. W ramach projektu uczniowie dowiedzieli się: co znaczy nazwa

...

Sensoryczne Zoo

Warsztaty artystyczne z elementami terapii zajęciowej

 

...

Wycieczka do Orientarium w Łodzi

W piątek 16.06.2023r. wczesnym rankiem pojechaliśmy na wycieczkę do łódzkiego zoo. Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Uczniowie mieli okazję obserwowania dużej ilości gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych.

Historyczno-patriotycznie w Bibliotece nr 8

I powiedział Lech: „A ten biały ptak będzie naszym znakiem…”.

Niegdyś, na wierzchołku wieży ratusza poznańskiego, już z daleka widoczne były kamienne postacie trzech słowiańskich braci: Lecha, Czecha i Rusa. I chociaż już za czasów Stanisława Augusta zdjęto rzeźby, do dziś przetrwały i legenda, i znak orła białego.  

W Bibliotece przy Ząbkowskiej

Wchodząc do pomieszczeń Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży nr 8, jeden z naszych uczniów powiedział: „Znam to miejsce. Jest małe, ale przyjazne”. I chociaż można polemizować, że przecież „wielkością jest dokładnie w sam raz”, to zdecydowanie trafne jest określenie Biblioteki nr 8 jako miejsca życzliwego, pełnego pomysłów i dobrej energii.

Tydzień azjatycki w klasie II b

W ramach poszerzania swojej wiedzy o świecie każdy uczeń klasy II b wybrał jeden kraj azjatycki opracował na jego temat materiały, a potem przedstawił na zajęciach całej klasie. Poznaliśmy kulturę Indii, Japonii, Chin oraz Tajlandii. Na koniec zajęć była uczta azjatycka.

Projekty ekologiczne

Podsumowanie naszych działań w ramach ogólnopolskiego projektu „Z darami natury świat nie jest ponury”.

Udało nam się zrealizować aż siedem kolejnych zadań:

Wiosenne eko śniadanie

Już za chwilę wakacje…

My jednak jeszcze zdążyliśmy spotkać się na naszej szkolnej stołówce na wspólnym ekologicznym śniadaniu.

Zawody sportowe

W dniu  1 czerwca 2023 na boisku szkolnym odbyły się zawody sprawnościowe w ramach Olimpiad Specjalnych. Oprawa zawodów była  uroczysta: na maszt została wciągnięta flaga Olimpiad Specjalnych, wysłuchano hymnu Olimpiad Specjalnych, uczniowie złożyli przysięgę sportową.