Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Muzeum na wynos” w świetlicy szkolnej

W dniu 28 maja 2018r. odbyły się bezpłatne warsztaty malarskie w ramach „Muzeum na wynos” zrealizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie dla starszej grupy świetlicowej. Specjalnie przygotowane warsztaty zaangażowały zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz asystentów.

„Muzeum na wynos” w naszej szkole były to zajęcia o warsztacie malarza pt.: „W malarskiej pracowni" przeprowadzone przez panią Wiolę i panią Magdę. Warsztat malarza to przestrzeń wypełniona ciekawymi przedmiotami – sztalugami, paletami, blejtramami. Unosi się też zapach farb, kleju, olejów i pigmentów. Uczestnicy warsztatu przenieśli się na chwilę do pracowni artysty i spróbowali swoich sił. Uczniowie chętnie współpracowali na zajęciach, zrobili farby i stworzyli własne dzieła sztuki.
Czekamy na następne spotkania z „Muzeum na wynos”.

Małgorzata Zujkiewicz