Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019

Dnia 03 kwietnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły ubrani byli na niebiesko. Przed wejściem przed zawisł ogromny baner informujący o przyłączeniu się naszej placówki w światowe obchody wiedzy o Autyzmie. Na Sali gimnastycznej odbyła się prezentacja poświęcona zawodom otaczającym Nas. Po prezentacji cała szkoła wybrała się na „grę miejską”.

Muzyczny Kalejdoskop 2019’

02 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole VI edycja konkursu pt.: „Muzyczny Kalejdoskop”. W bieżącym roku szkolnym konkurs odbywał się w ramach kwietniowych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie z dziewięciu szkół specjalnych z terenu miasta Warszawy. Tegoroczny Konkurs uświetnił występ zespołu ‘Gabi i Malu”, entuzjastycznie przyjęty przez konkursową publiczność. Widzowie obejrzeli także spektakl pt; „Moje nie Moje”, w którym wystąpiły dzieci z autyzmem – uczniowie ZSP nr 10, ul. Tarchomińska 4. Przedstawienie przygotowały - p. Anna Małyszek – Zaprzał oraz p. Karolina Bućko. Poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki, w związku z czym, jury miało duży problem z wyłonieniem laureatów.

Harcerski przegląd muzyczno-artystyczny drużyn Nieprzetartego Szlaku.

„Gdzieś głęboko w głuszy przy ognisku zebrała się drużyna niezwykłych harcerzy…” – Tymi słowami w ostatni wtorek, w budynku szkoły przy ulicy Weterynaryjnej, drużyna naszych dzielnych druhów i druhen rozpoczęła swój teatralny występ z okazji 35-lecia Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski oraz sympatyków drużyn Nieprzetartego Szlaku.

Wiosenne kino

21 marca wybraliśmy się do Kina Luna na dwa seanse filmowe: „ Chłopiec z burzy ”, „Był sobie las ”. Tematyka obu filmów miała charakter przyrodniczy. Na miejsce dotarliśmy różnymi rodzajami komunikacji miejskiej. Zaczęliśmy od przejścia spacerem do tramwaju, a następnie był przejazd pierwszą linią metra. Jeszcze inna grupa podróżowała do kina autobusem.