Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Spotkanie z Misjonarzem

Po raz kolejny O. Marek Kowalski zabrał nas na Czarny Ląd, tym razem do Rwandy, państwa położonego w środkowowschodniej Afryce. Misjonarka p. Magda opowiadała o swojej pracy wśród dzieci na dalekiej wiosce, gdzie w cieniu rosnących baobabów uczyła szydełkowania.

Poznajemy dawną Warszawę

W środę, 27 listopada, grupa uczniów naszej szkoły z nauczycielami, asystentami i rodzicami wyruszyła na edukacyjne zajęcia pozaszkolne do Domu Spotkań z Historią. Wyprawa zapowiadała się ciekawie, bowiem budynek, który powstał w latach 1932 – 1933 przy ul. Karowej jest świadkiem historii. Widział wiele i z wyrozumiałością patrzył także i na Nas w to nieoczekiwanie ciepłe, listopadowe przedpołudnie 2019 roku. Dawny Gmach Banku Cukrownictwa SA przetrwał wojnę bez zniszczeń. W okresie powojennym jego wnętrza przebudowano, a obecnie suterena i dawna sala bankowa są siedzibą DSH, zaś pozostałe piętra zajmuje UW.

MATP '2019

14 listopada był w naszej szkole Dniem Aktywności Motorycznej. Odbyły się zawody w ramach Olimpiad Specjalnych. Wzięło w nich udział 20 uczniów z młodszych klas szkoły podstawowej. Młodzi zawodnicy pokonywali różne tory przeszkód, wykonywali zadania sprawnościowe z zakresu koordynacji ruchowej, zwinności i zręczności.

Zajęcia w PBW z Panem Robertem Miszczukiem

„Czy pada deszcz, czy słońce świeci, do PBW im. KEN chętnie przychodzą dzieci. Tutaj Pan Robert czeka: serdecznie powita, książki pokaże i pięknie poczyta”smile Ta krótka rymowanka w pełni oddaje klimat, jaki odczuwają Nasi uczniowie i nauczyciele, przychodząc do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN, przy ul. Gocławskiej 4.

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W naszej szkole, 101 rocznicę odzyskania niepodległości świętowaliśmy w piątek, 8 listopada 2019 roku. W uroczystość „Kocham Cię, Polsko!” włączyli się uczniowie, nauczyciele, asystenci, pracownicy administracyjni i rodzice (poprzez przygotowanie odświętnych strojów dla dzieci, za co dziękujemy). Wiele osób zaangażowało się szczególnie aktywnie. Były to radosne urodziny wolnej Polski, przeżywane w patriotycznej atmosferze, w poczuciu jedności i dumy z bycia Polką i Polakiem.