Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Dzień Edukacji Narodowej 2019’

W dniu 14 października 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kółko teatralne przygotowało część artystyczną – niespodziankę, inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt.: „Rzepka” oraz muzyczne życzenia: „Samba dla Pani i Pana”.

„Integracyjny Festiwal Sportu Warszawa 2019"

W dniu 4 października siedmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wieloboju rekreacyjnym o nazwie „Integracyjny Festiwal Sportu Warszawa 2019". W zawodach wzięło udział 9 ekip z Warszawy i 5 z Mazowsza. Cześć sportową na hali gier przeprowadzili, Tadeusz Staniszewski i Marcin Mielniczuk (dawni prowadzący „Lato z Radiem"). Wszyscy uczestnicy rywalizowali w koszulkach z logo Miasta. Zawodnikom asystowali studenci Akademii Wychowania Fizycznego, którzy wprowadzali bardzo przyjazną atmosferę.

41. PZU Maraton Warszawski

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września spotkaliśmy się w ramach pomocy przy organizacji PZU MARATONU WARSZAWSKIEGO. Zadanie jakie mieliśmy do wykonania to jak w poprzednich latach głośny i spontaniczny doping dla biegaczy. Do pomocy otrzymaliśmy flagi z całego świata. Po ustawieniu się w odpowiednim miejscu zaczęliśmy machać flagami. Pięknie się prezentowały na delikatnym wietrze.

Otrzymaliśmy Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem”!

24 września br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przedstawiciele uczniów i nauczycieli naszej szkoły z radością odebrali Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych”. Podczas uroczystej gali reprezentanci szkolnej drużyny harcerskiej przyjęli gratulacje i wyrazy  uznania za wdrożenie metody harcerskiej do edukacji i terapii dzieci i młodzieży z autyzmem.

„Jak Feniks z popiołów…". Poznajemy wojenną historię Warszawy

„Niosę Ciebie, Polsko, jak żagiew, jak płomienie. Gdzie Cię doniosę – nie wiem”.

Autor nieznany, poeta podziemia

 … i szli, niosąc Ojczyznę, ukrytą w sercu jak skarb najdroższy, schowaną przed tymi, co chcieli nawet cień jej zatracić, przed wypatrującym wolności spojrzeniem. I nieśli ją tak we wrześniu 1939 roku, w bezkarnych okrucieństwem latach okupacji, w bohaterskim tragizmie Powstania Warszawskiego. I trwali pośród ruin… I walczyli. Za Polskę. Za przyszłość. Za Ciebie. Za mnie. A towarzyszką im były: odwaga i lęk, bohaterstwo i smutek duszy, kiedy powtarzali: „Nas nauczono. Nie ma litości (…) Nie ma sumienia (…) Nie ma miłości (…) /K. K. Baczyński/.