Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Zajęcia online

Uczniowie realizujący podstawę programową z historii, we wtorek, 14 maja 2024 roku uczestniczyli w historyczno-literackich zajęciach online pt. „Moja wojenna siostra”. Taka forma edukacyjnego działania umożliwiła uczniom wieloaspektowe poznawanie: wirtualną wycieczkę do budynku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – obejrzenie pomieszczeń i fragmentu Wystawy oraz przypomnienie wiadomości dotyczących II wojny światowej i Getta Warszawskiego.

Wszyscy uczestnicy zajęć z uwagą i towarzyszącymi emocjami wysłuchali indywidualnej historii Chavy Nissimov, wyniesionej przez mamę z Getta, która następnie jako mała dziewczynka mieszkała w ukryciu, w domu Państwa Walczaków i to Im zawdzięcza ocalenie życia.

Animacja, będąca fragmentem opartej na faktach książki pt. „Tajemnica Floriana”, zainteresowała uczniów. Po jej wysłuchaniu i obejrzeniu zagadka: kto jest na okładce lektury, okazała się bardzo łatwa.

Dziękujemy Pani Kasi z Muzeum POLIN za życzliwość i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Marzena Gołębiowska, Nella Rucińska