Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Szlakiem Powstańczej Warszawy

Październik, a szczególnie noc z 2 na 3 października 1944 roku to data, o której pamiętamy myśląc o wszystkich, których życie los połączył nierozłącznie z czasem Powstania Warszawskiego. Podpisany tej nocy akt kapitulacji oznaczał koniec nadziei… Koniec marzeń o wywalczonej poświęceniem, cierpieniem i bohaterstwem Wolnej Polsce…

Poznawanie historii 63 dni powstańczych walk niepodległościowych może odbywać się w różny sposób. W ramach obchodów 80. rocznicy Powstania Warszawskiego – wydarzenia roku 2024 na Mazowszu, ustanowionego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego – Eliza, Leon, Bartek i Matii w środę, 2 października 2024 roku wzięli udział w miejskiej grze terenowej zorganizowanej przez Muzeum Niepodległości. Podążali Szlakiem Młodego Powstańca, odkrywali ważne, historyczne miejsca, rozwiązywali zagadki.

Był to czas nauki poprzez zabawę. Jak powiedział pan Lech Marchlewski, kierownik Działu Edukacji Muzeum Niepodległości: „Grywalizacja to skuteczny sposób na zaangażowanie młodzieży w poznawanie trudnych tematów historycznych. Dzięki niej nauka staje się bardziej przystępna”.

I taki był cel naszego zaangażowania w questsmile

Dziękujemy Organizatorom za zorganizowanie wspaniałej gry terenowejsmile

Gratulacje dla super aktywnego Leona!

Gratulacje dla Elizy, Bartka i Matiego za aktywność!

Nauczyciel historii: Marzena Gołębiowska