Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Iskierka przyjaźni 2017/2018" – drugie spotkanie integracyjne z uczniami z SP nr 30 „Rzepka Juliana Tuwima – rzecz o współpracy"

W dniu 16 listopada 2017 roku odbyło się drugie spotkanie uczniów naszej szkoły z uczniami klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30. Na zaproszenie pani Agnieszki Franaszczak i pani Anety Sabały, Karolinka, Oktawian, Oliwier, Kuba i Bartek pod opieką pani Marzeny, pani Małgosi, pani Tereski, pani Hani i pana Artura wyruszyli na ulicę Kawęczyńską.

Spacer, wjechanie windą na piętro i odszukanie klasy w dużej szkole wykonaliśmy sprawnie i mogliśmy cieszyć się wspólnym „byciem razem”. Wysłuchaliśmy pięknej recytacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” i obejrzeliśmy jego inscenizację przygotowaną przez dzieci pod kierunkiem pani Agnieszki. Następnie pokazywaliśmy poprzez pantomimę wybrane zwierzątko z utworu. Okazało się, że po części artystycznej rodzice Oli, Lili i Damiana przygotowali niespodziankę – zorganizowali klasowe przyjęcie. Miło było zasiąść przy wspólnym stole.

Po poczęstunku Damian pokazał swoje oryginalne rysunki, wykonane bardzo starannie i pracowicie, a Oktawian z pomocą pani Małgosi zaprezentował, jak można mówić nie tylko słowami.

Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie, pamiątkę rówieśniczego spotkania.

Marzena Gołębiowska