Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Iskierka przyjaźni 2017/2018" – pierwsze spotkanie integracyjne z uczniami z SP nr 30 „Jesteśmy razem!"

W dniu 26 października 2017 roku, po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym odbyło się spotkanie uczniów klasy IIb naszej szkoły z uczniami klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30, które zorganizowała i poprowadziła koordynator Programu pani Marzena Gołębiowska, przy wspaniałym udziale pani Agnieszki Franaszczak i pani Anety Sabały z SP nr 30 oraz pani Joanny Sulimy i pana Artura Kurowskiego.

Już w pierwszych chwilach okazało się, że z radością oczekiwaliśmy na nasze integracyjne zajęcia. Po krótkiej przerwie nadszedł czas, o którym możemy powiedzieć „Jesteśmy znowu razem!”. Przypomnieliśmy sobie imiona, zainteresowania, ulubione aktywności. Uczniowie i nauczyciele opowiedzieli o sobie, a Szymek zainteresował wszystkich, kiedy pokazał swoją książkę komunikacyjną i obrazek z ulubioną postacią z bajki. Koleżeńskie rozmowy trudno było przerwać… Szczególnie, kiedy okazało się, że wśród nas jest sporo talentów recytatorskich i wokalnych. Z przyjemnością wysłuchaliśmy zaśpiewanych piosenek i występu Kuby z panią Asią. A potem było wiele śmiechu i wesołego zamieszania, ale też i uważnego słuchania poleceń podczas zabaw z chustą animacyjną.

Pożegnaliśmy się, już planując kolejne spotkanie. Uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 czeka przeprowadzka na czas remontu, ale mamy nadzieję, że przyjaźń przetrwa trudne chwile.

Marzena Gołębiowska