Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej

27 października 2017 roku byliśmy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W wycieczce, której organizatorem była pani Joanna Sulima, wzięły udział klasy 2b, 2c i 3a. Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę, a następnie brali udział w warsztatach. Motywem przewodnim tego spotkania była twórczość architektoniczna oraz artystyczna Oskara i Zofii Hansenów.

Nasi uczniowie mieli możliwość dotknięcia muzealnych eksponatów. Dotykali, a także słuchali opowieści, która na potrzeby uczniów z autyzmem została wsparta symbolami PCS. Naszym przewodnikiem, animatorem zajęć i opowiadaczem była pani Marta Maliszewska. Dzięki jej kreatywności uczniowie wykonywali formy przestrzenne według przygotowanego wcześniej wzoru. Mieli też możliwość rozwijania swoich talentów plastycznych, rysując domy dla różnych zwierząt. Dziękujemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Czekamy na odwiedziny pani Marty Maliszewskiej, która przyjęła zaproszenie do naszej szkoły, ale o tym napiszemy już wkrótce…

Joanna Sulima