Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Czytanie zbliża – spotkanie z panią Dorotą

W jesienny piątek, 29 września 2017 roku, rozpoczęliśmy nasze czytelnicze działania w ramach projektu edukacyjnego „Czytanie zbliża”. Znaną uczniom ze szkolnych korytarzy, a jednocześnie niezwykłą w roli „czytającego gościa” była pani Dorota Błażejczyk – Głowacka, wychowawczyni klasy pierwszej. Sala, w której zgromadziliśmy się, zamieniła się na czas spotkania w miejsce fascynującej przygody, poznawania nowych bohaterów i doświadczania emocjonujących przeżyć.

Pani Dorota z ekspresją i aktorskim talentem interpretowała utwory, których uczniowie słuchali z uwagą i zainteresowaniem. Dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klasy pierwszej były to pierwsze, czytelnicze zajęcia w takiej formie i trzeba przyznać, że bardzo dobrze w nich uczestniczyli.

Pani Dorota młodszym uczniom przeczytała książkę „Podróż na jednej nodze” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Wyprawa, w którą udaje się ślimak Jaś, jest okazją do korzystania z różnych środków lokomocji: roweru, samochodu, autobusu, tramwaju, a nawet wozu strażackiego oraz innych, które można zapamiętać, sięgając po tę lekturę (dostępną również w szkolnej bibliotece).

Starsi uczniowie poznali natomiast książkę „Siri i nowi przyjaciele”. Jej autorzy: Tiina Nopola i Mervi Lindman, opowiedzieli historię małej dziewczynki z Finlandii, która marząc o rodzeństwie, otrzymuje od mamy odpowiedź, że nie będzie w domu brata ani siostry. Siri może mieć tylko psa. Bohaterka rozpoczyna zatem poszukiwania czworonożnego przyjaciela. Jak one się zakończą? Czy dziewczynka odnajdzie to, czego szuka? Po wysłuchaniu pani Doroty my już wiemy, że Siri znalazła nie jednego, a trzech przyjaciół!

Dziękujemy pani Dorocie za wspólną podróż do świata dobrej książki dla naszych uczniów!

Marzena Gołębiowska