Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Wizyta u króla

W słoneczny wtorek, 10 maja 2022 roku grupa uczniów wybrała się w daleką podróż. Po długich miesiącach, w których obowiązywały ograniczenia i nie można było wychodzić na zajęcia poza szkołę, wszyscy wyruszyli z radością na lekcję muzealną do Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. I chociaż uczestnicy zgodnie przyznali, że owszem, Pałac w Wilanowie jest dość daleko od naszej szkoły, to jednak cóż znaczy dla podróżników odległość? Absolutnie nic, bo przecież można ją pokonać!

Uczniowie ze spokojem oczekiwali na tramwaj i na autobus oraz na potwierdzenie naszej obecności w kasie biletowej Pałacu. Zgodnie z podpowiedzią Pani nadzorującej wejścia, poprawnie zeskanowali swoje bilety i pod kierunkiem Pani edukator Kasi weszli do historycznej rezydencji.

Rozglądając się z uwagą wielu uczniów dostrzegło znajome przedmioty i obrazy. Ich rozpoznanie było możliwe, ponieważ do tej lekcji przygotowaliśmy się podczas zajęć online, które w piątek, 6 maja dla uczniów klas III – VIII  poprowadziły Panie edukatorki z Pałacu. 

Przechadzając się po pałacowych pomieszczeniach podziwialiśmy królewskie prywatne sypialnie, bibliotekę, w której zachowała się ponad trzystuletnia podłoga, poczekalnię dla gości i wspaniałe obrazy.

Pałac okazał się piękny!

Dziękujemy Pani Kasi za interesujące, dostosowane zajęcia.smile

Marzena Gołębiowska