Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Wycieczka szkolna

W tym roku wycieczka szkolna cieszyła się wielkim zainteresowaniem, dlatego uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Uczniowie klas młodszych Ia, Ic, Id i IIa w dniu 11 czerwca 2019 roku odwiedzili Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie, a klasy starsze 13 czerwca 2019 roku. Dla niektórych uczniów klas pierwszych była to pierwsza daleka wyprawa poza mury szkoły.

Wyjątkowo w tym roku autokar wycieczkowy zamieniliśmy na Szybką Kolej Miejską oraz Koleje Mazowieckie, spotkało się to z wielkim entuzjazmem wszystkich uczestników i stanowiło dodatkową atrakcję wyprawy. Środek transportu stał się pretekstem dla naszych uczniów do rozmów o wagonach Pendolino, Intercity, TLK, SKM i WKD, ale również idealnym miejscem do poznania zasad bezpiecznego poruszania się po dworcu kolejowym, peronie oraz przestrzegania zasad zachowania się w środkach komunikacji publicznej.

Pogoda, jak co roku nam dopisała było słonecznie i upalnie, na szczęście klimatyzowane wagony pozwoliły nam komfortowo odbyć podróż do celu naszej wyprawy - Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach „Baśnie i legendy dawnego Mazowsza”, były to wspaniałe zajęcia, podczas których każdy uczestnik dostał rolę do odegrania, mieliśmy grupę od efektów specjalnych, która wprowadzała nas w klimat opowiadanej baśni oraz lalkarzy, którzy posługiwali się kukiełkami w inscenizacji opowiadanej treści. Wspólnie odegraliśmy takie baśnie jak „Bazyliszek”, „Was i Sawa”, „Złota kaczka” oraz „Legendę o Syrence”. Na koniec warsztatów wcieliliśmy się w role kowali, obsługiwaliśmy wielki miech, stukaliśmy młotami w kowadło oraz przymierzaliśmy strój kowala.

Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach „Kuj żelazo, póki gorące”. Fascynujący i tajemniczy świat kuźni, ognia oraz rozpalanego do czerwoności żelaza ożył na oczach uczestników warsztatów. Podczas zajęć prowadzonych przez prawdziwego kowala, dowiedzieliśmy się co to jest kuźnia, kim jest kowal, jakie są narzędzia kowalskie oraz na własne oczy obserwowaliśmy kształtowanie się żelaza! Wspólne dzieło uczestników warsztatów - podkowę, można podziwiać w gablocie szkolnej.

Pełni nowej wiedzy i doświadczeń wróciliśmy do szkoły, gdzie już powoli zbliżają się wakacje…

 Dorota Błażejczyk – Głowacka