Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W dniu 13 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów ubranych w stroje galowe wywołały radość wszystkich zebranych, a sala gimnastyczna tego dnia wypełniona była po brzegi. Uroczystość uświetnili swoją obecnością rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły.

Wszystkich zebranych uroczyście przywitała Pani Dyrektor Ewa Warszewska i zaprosiła do obejrzenia krótkiego występu dzieci z kółka muzycznego. Uczniowie klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego zatańczyły piosenkę o pogodzie „Błyskawica, grzmot” do wspólnego pokazywania słów piosenki włączyli się wszyscy przybyli goście. Każdy miał możliwość ekspresji za pomocą gestów lub wskazywania słów piosenki w śpiewniku PCS.

Po części artystycznej przyszła kolej na egzamin na ucznia naszej szkoły. Na chwilę scena zamieniła się w skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, przejściem dla pieszych oraz znakami drogowymi, w tle słychać było piosenkę „Jadą auta ulicą”. Uczniowie klasy pierwszej wcielili się w role pieszych, którzy pod opieką policjanta czekają, aż auta (grane przez młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego) zatrzymają się na czerwonym świetle i będą mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Wszyscy uczniowie zdali egzamin bezbłędnie, przypominając zgromadzonym gościom zasady ruchu drogowego.

Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali: systematycznie pracować, szanować nauczycieli i kolegów, dbać o dobre imię klasy i szkoły, a także dostarczać radości swoim nauczycielom, rodzicom oraz ojczyźnie. Najważniejszym, długo oczekiwanym punktem uroczystości było pasowanie na ucznia. Pani Dyrektor dużą kolorową kredką pasowała a tym samym przyjęła do braci szkolnej czterech nowych uczniów Dominika, Adama, Łukasza oraz Valeriię. Od tej chwili jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 pierwszoklasiści będą mieli nie tylko prawa, ale również obowiązki. I chociaż nie zawsze będzie łatwo otworzy się przed nimi kolejny, nowy rozdział księgi życia.

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, w prezencie dla wszystkich nauczycieli, uczniowie klasy I i II pod opieką Pani Gabrieli Waliczek zagrali i zaśpiewali piosenkę „Tereska”.

Wszystkim dziękujemy, za obecność oraz miłe słowa.

Dorota Błażejczyk-Głowacka