Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

19 kwietnia – ważna rocznica w Warszawie

 

Ogólnopolska akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile 2021. Łączy nas pamięć”.

 

 

Nasza szkoła włączyła się w działania, upamiętniające Powstanie w Getcie Warszawskim. Zajęcia, dostosowane do możliwości grupy uczniów, przeprowadziła Pani Renata Płotczyk z Muzeum Polin.

Podczas zajęć Pani Renata w znany już naszej społeczności taktowny, mądry sposób przekazała dzieciom podstawowe wiadomości o wojnie i o życiu w getcie, o smutku, głodzie, cierpieniu i niesprawiedliwości. „Dlaczego 19 kwietnia?”; „Dlaczego żonkile?”; „Kim jest Pan z kwiatem w ręce?”; „Dlaczego za Nim jest mur z cegieł?”. O tym opowiedziała uczniom nasza Pani edukatorka.

Nie zabrakło także wspomnienia o mirabelce z Nalewek. Drzewku, które rosło na przedwojennym podwórku, a w getcie przypominało o wolności, o zabawach w ogrodzie, o radości… Po wojnie, przez wiele lat, z ziemi wokół mirabelki, co jakiś czas wydobywał się koralik, należący niegdyś do dorosłych lub dzieci, którzy tutaj żyli…

Dziękujemy Pani Renatcesmile za pracę włożoną w dostosowanie treści i formy przekazu. Dziękujemysmile za interesujące zajęcia.

Kontynuując działania edukacyjne w klasach, wychowawcy koordynowali kolorowanie, przyklejanie i tworzenie przez uczniów wspólnej pracy „Żonkile pamięci 2021”.

Marzena Gołębiowska