Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Czytające przedszkole

Od września 2018 nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na terenie przedszkola realizowany jest program czytelniczy „Czytające przedszkole” w ramach którego nauczyciele w swoich oddziałach czytają dzieciom bajki przez 20 min dziennie.

W Piątek, 29 marca w naszym przedszkolu odbyło się czytanie włączające z cyklu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przedszkolaki słuchały opowiadania pt. „Na łące”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w czytaniu włączającym, udowadniając dorosłym, że łąka nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Pani Emilia przebrana za żuka razem z panią Małgorzatą Brokowską w stroju biedronki zaaranżowały krótkie przedstawienie do wierszyka Jana Brzechwy pt. „Żuk”. Przedszkolaki aktywnie pomagały naszym bohaterom, ponieważ Muchomor oraz Biedronka straciły swoje kropeczki. Zadaniem dzieci było więc dopasować odpowiednie kropki: czarne dla biedronki, białe dla muchomora. Była świetna zabawa! Na buzi każdego dziecka zagościł uśmiech i prosiły o bis, bo czytanie w naszym przedszkolu to sama radość. Dziękujemy za wspólną i fantastyczną zabawę!

Emilia Posyniak-Królikowska
Małgorzata Brokowska
Renata Mikulska