Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Czytanie uczestniczące "Kap, kap"

W ramach prowadzonej w naszym przedszkolu innowacji „Czytanie uczestniczące” grupa I wzięła aktywny udział w śpiewaniu piosenki: „Kap, kap”.

Dzieci z grupy niebieskiej „sensorycznie” poczuły wiaterek przy użyciu wiatraczka oraz deszczyk dzięki wodzie w spreju. Wspólnie przeczytaliśmy wierszyk o jesieni, pt. „Pani Jesień”. Wychowankowie spakowali koszyk z jesiennymi darami, które wspólnie nazywaliśmy, a były to: kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki oraz liście.

Dzięki czytaniu prowadzonemu w takiej formie dzieci są angażowane do aktywnego uczestnictwa. Podczas czytania i śpiewania uczestniczącego przedszkolaki z I grupy ćwiczyły wspólne pole uwagi, skupiając wzrok na obrazie (prezentacja na tablicy multimedialnej). Dzieci same wybrały co chcą najpierw – czy piosenkę czy wierszyk. Dzięki możliwości wyboru, uczymy dzieci samodzielnego sprawstwa. Czytanie uczestniczące wspomaga również rozwój komunikacji.

Wspólne czytanie to zachęcanie dzieci do aktywnego czytania i pobudzenia ciekawości do otaczającego nas świata. Daje również moc radości i satysfakcji. Czytajmy wspólnie codziennie!

Dziękujemy za dzieciom oraz wychowawcom - za zaangażowanie i czynny udział w czytaniu.

Koordynatorzy: Emilia Posyniak-Królikowska, Małgorzata Brokowska

 

 

Pamiętamy o Bohaterach

Tuż przed listopadowymi Świętami, podczas których wspominamy Tych, którzy odeszli, Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji MEN upamiętniającej Bohaterów walk o Wolną Polskę.

Jesienna sensoryka

Grupa I wzięła udział w zajęciach sensorycznych – w ramach prowadzonej w ZSP nr 10 innowacji: „Zaczarowana sensoryka z myślą o uczniach i smykach”. W zajęciach zostały wykorzystane dary jesieni.

Projekt Fundacji PZU

W Przedszkolu nr 438 w okresie od 12.11.2019 r. do 30.10.2020 r. był realizowany projekt Fundacji PZU "Pomóżmy im radośnie odkrywać siebie i świat. Dla dzieci z Autyzmem: alpaki, Lego a może i coś więcej...".

Poniższa prezentacja to podsumowanie projektu. Zapraszam do obejrzenia.

Emilia Posyniak - Królikowska