Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Szkolna Wigilia 2016

Za nami kolejne spotkanie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Ogromną wartością przedstawień z tej okazji jest udział wszystkich dzieci na równych prawach, tutaj nie ma gwiazd. W spektaklach biorą też udział rodzice i pracownicy placówek oświatowych.

Pani Małgorzata Olmińska wypracowała taki model organizacji spektakli, aby udało się przygotować imprezę w dziesięciu próbach, niezależnie od obecnych i nieobecnych uczestników wydarzenia. Motywem przewodnim tegorocznego spektaklu była banalna sprzeczka o sanki, która przerodziła się w regularną bitwę. Królowa zima w wykonaniu pani Ani Małyszek ukarała niepokornych rycerzy - zesłała śnieg i mróz. Zakończenie jak zwykle było szczęśliwe. Pani Dyrektor Ewa Warszewska rozdała koce, które dały ciepło, aż królowej zimie rozgrzało się serce miłosierdzia. Po ubraniu ogromnej choinki i złożeniu życzeń byliśmy gotowi do udziału we wspólnym poczęstunku poprzedzonym tradycyjnym opłatkiem. W tym roku zjedliśmy potrawy przygotowane nie tylko przez panie kucharki, ale i przez samych uczniów w klasach. Był też kiermasz świątecznych aniołów, a także podsumowanie konkursu i nagrody od przedstawicielki firmy DHL. Nie zabrakło sióstr zakonnych i Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok, nasi absolwenci będą z nami, podobnie jak na opisywanej uroczystości.

Małgorzata Olmińska