Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Iskierka przyjaźni 2016/2017" – drugie spotkanie integracyjne z uczniami z SP nr 30 „Zajęcia z wychowania patriotycznego"

W dniu 22 listopada 2016 roku odbyło się drugie spotkanie uczniów klasy IIa naszej szkoły z uczniami klasy IIb ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30, które było dla nas szczególnie ważne, zostaliśmy bowiem zaproszeni do szkoły naszych przyjaciół na zajęcia z wychowania patriotycznego.

Do tego ważnego wydarzenia uczniowie obydwu klas przygotowywali się od samego rana. Nasi drugoklasiści pod kierunkiem pani Asi układali plan dnia, oglądali zdjęcia Szkoły Podstawowej nr 30 oraz przypominali sobie zasady dobrego zachowania. Uczniowie klasy IIa szkoły ogólnodostępnej pod kierunkiem pani Agnieszki Franaszczak doskonalili natomiast recytację i śpiew z pięknie zaplanowanego scenariusza programu o tematyce niepodległościowej.

Po wyjściu ze szkoły udaliśmy się na ulicę Kawęczyńską. Pani Agnieszka zadbała o to, żebyśmy „nie zagubili się” i w drzwiach budynku szkoły powitali nas Zuzia, Ala i Piotr w uroczystych strojach. Już wiedzieliśmy, że dla obu grup będą to wyjątkowe, wspólnie spędzone chwile. W klasie okazało się, że również rodzice zaangażowali się w nasze zajęcia integracyjne: przygotowali swoim dzieciom odświętne ubrania, dostosowane do powagi programu. A kiedy koledzy i koleżanki rozpoczęli swój występ, Oliwka, Szymek, Kuba i Bartek z uwagą wsłuchiwali się w wiersze i piosenki nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości. Poczuliśmy się jak na prawdziwej akademii! Dzieci przygotowane były doskonale! Pięknie śpiewały, pamiętały długie teksty i swobodnie, bez tremy występowały przed nami – gośćmi. 11 listopada to ważny dzień w historii Polski i atmosferę minionego czasu odczuliśmy w dźwiękach i wymawianych słowach, emanujących patriotyzmem.

Po części artystycznej przystąpiliśmy do wspólnej pracy. Z materiałów, przygotowanych przez panią Agnieszkę, tworzyliśmy niepodległościowe kotyliony. Wszystkim udało się je wykonać, a my zabraliśmy je na pamiątkę spotkania. Pożegnaliśmy się serdecznie, dziękując pani Agnieszce za przeprowadzenie wartościowych zajęć.

Marzena Gołębiowska