Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Czytanie zbliża – spotkanie z panią Iwoną Broniewską

W dniu 18 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu czytelniczym, zorganizowanym w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Czytanie zbliża”. Tego dnia zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Iwona Broniewska, Kierownik Publicznej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży Nr 8.

Nasi uczniowie, szczególnie z grupy starszej, pamiętają Panią Iwonkę z wartościowych zajęć czytelniczych, wydarzeń kulturalnych i literackich, w których od wielu już lat uczestniczymy, w ramach współpracy naszej szkoły z Biblioteką Nr 8. Zawsze jesteśmy mile widziani pod adresem „Ząbkowska 23/25”, za co pięknie dziękujemy!

Pani Kierownik przeczytała nam zabawne, ale i pouczające opowieści z książki „365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada… Historyjki na dobry sen”. Ta nowa lektura daje uczniom możliwość poznawania twórczości znanych, polskich autorów. Niezbyt długie teksty umożliwiają wszystkim wysłuchanie treści „do końca”, a wspólne czytanie urozmaicają kolorowe ilustracje.

Podczas naszego czytelniczego spotkania wielu uczniów z zainteresowaniem i uwagą wsłuchiwało się w nieznane dotąd historyjki, czytane przez naszego gościa miłym, spokojnym i ciepłym głosem. Bardzo dziękujemy Pani Iwonce, Pani Kierownik zaprzyjaźnionej z nami Biblioteki, za wspólne odkrywanie czytelniczych, nieznanych dotąd „lądów”, jakimi są nowe publikacje z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dziękujemy i żegnamy się „tylko na chwilę”. Do widzenia, do zobaczenia!

Marzena Gołębiowska