Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Spotkanie z kapitanem WP panem Arturem Leśniewskim

Listopad to miesiąc Pamięci Narodowej, w którym wspominamy wszystkich poległych za Wolną Polskę, przypominamy symbole narodowe, mówimy o tym, czym jest patriotyzm, wolność, Ojczyzna. W tym pełnym refleksyjnego zamyślenia miesiącu, uczniowie młodszej grupy świetlicowej mieli zaszczyt uczestniczyć w zajęciach z wychowania patriotycznego, które już po raz drugi poprowadził dla nich kapitan Wojska Polskiego pan Artur Leśniewski.

Zarówno dla uczniów, jak i dla pedagogów było to duże przeżycie, ponieważ wiedzieliśmy i docenialiśmy to, że pan kapitan znalazł czas, żeby przyjść do naszej szkoły, pomimo wielu obowiązków. Nasz pan kapitan prowadzi zajęcia dla uczniów różnych szkół i uczestniczy w wielu wydarzeniach. A w środę, 23 listopada 2016 roku, pełnił honorową służbę w Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa – Okęcie, gdzie odbyła się uroczystość powitania szczątków płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar – Rajchmana, oficerów Wojska Polskiego, którzy podczas kampanii wrześniowej 1939 brali udział w ewakuacji złota Banku Polskiego i Funduszu Obrony Narodowej do Francji. W dniu 30 listopada 2016 roku pan kapitan Artur Leśniewski pokazał uczniom flagę Naszej Ojczyzny oraz flagę 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego. Dzieci mogły przymierzyć wojskową czapkę, hełm i maskę przeciwgazową. Wspólnie wysłuchaliśmy Hymnu Narodowego, przyjmując godną postawę i uczyliśmy się reagowania na wojskowe komendy. Maszerując „po żołniersku” poczuliśmy się jak na ćwiczeniach z prawdziwej musztry, co bardzo się wszystkim spodobało!

Dziękujemy panu kapitanowi Arturowi Leśniewskiemu za serdeczność, życzliwość i wspaniałe zajęcia.

Marzena Gołębiowska