Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

„Iskierka przyjaźni 2016/2017" – piąte spotkanie integracyjne z uczniami z SP nr 30 „W świecie książek z panią Justyną Sieńczyłło"

W dniu 12 czerwca 2017 roku odbyło się piąte spotkanie uczniów klasy IIa naszej szkoły z uczniami klasy IIb ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30. Dla uczniów obydwu szkół spotkanie było bardzo ważne. Tego dnia bowiem mieli możliwość poznania wspaniałej aktorki, pani Justyny Sieńczyłło.

Do tak interesującego wydarzenia dzieci przygotowały się, czytając informacje na temat zawodu aktora. Dowiedziały się, że jest to praca wymagająca: trzeba lubić czytać i trzeba uczyć się długich tekstów na pamięć. Okazało się, że nie wszyscy uczniowie chcieliby zapamiętywać wiersze czy opowiadania, bo to wymaga dużego wysiłku, ale chętnie słuchają ich odczytywania. Szczególnie wtedy, kiedy robi to aktor. Bo naprawdę jest to wówczas niesamowite przeżycie.

Pani Justyna tak interpretowała dziecięcą poezję, że uczniowie słuchali uważnie, wpatrywali się w gościa i uśmiechali. Wydawało się, że jesteśmy nie w sali świetlicowej, ale w prawdziwym teatrze. A skoro tak pozytywne emocje wzbudza profesjonalna recytacja, warto wybrać się do Teatru Kamienica, w którym można spotkać panią Justynę, a przede wszystkim można obejrzeć spektakle, stworzone specjalnie z myślą o młodych widzach. I tu dzieci ze szkoły ogólnodostępnej miały pytanie do gościa. Czy aktor, który wiele występuje, czasami boi się wyjść na scenę? Tak, może mieć tremę, ale zawód wymaga jej pokonywania. Pani Justyna pokazała dzieciom jeden ze sposobów, który mogą zastosować przed występem. Z pewnością pomoże!

Po wspaniałych, czytelniczych chwilach, nadszedł czas „iskierkowego” pożegnania. Już niedługo wakacje. Rok szkolny upłynął szybko. Poznaliśmy się, razem uczestniczyliśmy w integracyjnych zajęciach. A teraz podziękowaliśmy sobie nawzajem klasowymi dyplomami, które wręczyła pani Wicedyrektor Małgorzata Olmińska.

Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie i podziękowaliśmy pani Justynie za wspaniałe spotkanie!

Marzena Gołębiowska