Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – czytelnicze spotkanie z panią Anetą

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w promocję czytelnictwa w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego motto brzmi u Nas niezmiennie „Dziecku czytanie – ważne rodzica zadanie”. W piątek, 9 czerwca 2017 roku, dzieciom z młodszej grupy świetlicowej pięknie czytała mama Oktawiana, pani Aneta.

Pogoda tego dnia była odpowiednia, żeby wyjść na szkolny plac zabaw. Uczniowie zasiedli zatem w „drewnianym domku” i wsłuchiwali się w lekturę. Mama Oktawiana czytała tak interesująco, że niektórzy wstawali i „na stojąco” przeżywali przygody bohaterów. Dzieci zaglądały do książki, spoglądały na ilustracje i uważnie patrzyły na panią Anetę, żeby dokładnie wszystko usłyszeć. Koncentracja była niesamowita. Nic nie było w stanie jej zakłócić. Ani przelatujący wysoko samolot, ani inne dźwięki. Tak bardzo „czytanie” aktywizowało uwagę uczniów.

Dziękujemy pani Anecie za wspólnie spędzone, wartościowe chwile z książką dla dzieci!

Marzena Gołębiowska